Centrum vzdělávání s.r.o.

DOMŮnavigate_nextVzdělávací programynavigate_nextJak rozvíjet výživovou gramotnost v předškolním věku
Jak rozvíjet výživovou gramotnost v předškolním věku
Termín:
7. 11. 2023 - 9:00 - 13:00
Uzávěrka přihlášek:
1. 11. 2023
Počet hodin:
5
Kapacita:
Volná místa
Místo:
Domov mládeže, Hradec Králové, Vocelova 1469/5
Cena:
1 350 Kč
Garant akce:
Mgr. Bc. Marcela Nováková
phone606 787 373
Cílová skupina
Pedagogičtí pracovníci MŠ, pracovníci dětských a adaptačních skupin, chůvy, další zájemci
Popis

Výživová gramotnost a její význam v prevenci zdraví. Obezita dětí, současný stav a rizika. Jak se podílet na utváření vhodných stravovacích návyků dětí z pozice pedagoga. Stravování v mateřských školách. Potravinová neofobie, potravinová alergie. Seznámení se zásadami správného stravování, výživová doporučení pro děti předškolního věku, základní živiny v jídelníčku. Mýty ve výživě.

Využití tématu výživy ve výchovně vzdělávací činnosti a příklady zařazení jednotlivých zásad do tematických okruhů Dítě a jeho tělo. Výživa v souvislosti s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání. Nápady na tematické hodiny, projektové dny, pracovní listy, hry.

O lektorovi
Mgr. Radka Drobná
Mgr. Radka Drobná
Bývalá pedagožka, která se v posledních více než 10 letech zabývá problematikou výživy. Je akreditovanou poradkyní pro výživu, lektorkou STOB v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity a lektorkou vzdělávacích programů pro školy a pro veřejnost. Jejím cílem je naučit klienty upravit si stravu pro jejich individuální potřeby a smýšlet o jídle tak, aby jim bylo k prospěchu s trvalým efektem.
Doplňující informace

Účastnický poplatek zahrnuje drobné občerstvení v průběhu semináře.