Centrum vzdělávání s.r.o.

DOMŮnavigate_nextVzdělávací programynavigate_nextSouboj generací v kontextu "vlády" moderních technologií
Souboj generací v kontextu "vlády" moderních technologií
Termín:
14. 1. 2025 - 9:00 - 13:00
Uzávěrka přihlášek:
7. 1. 2025
Počet hodin:
5
Kapacita:
Volná místa
Místo:
Hotel Grand, Československé armády 295, Hradec Králové
Cena:
1 500 Kč
Garant akce:
Mgr. Bc. Marcela Nováková
phone606 787 373
Cílová skupina
Pedagogičtí pracovníci všech typů škol a školských zařízení
Popis

Generační rozdíly zesílené moderními technologiemi způsobují velké problémy v komunikaci mezi pedagogy, žáky a rodiči. V kombinaci s drtivým nástupem umělé inteligence, která zásadně ovlivňuje produktivitu práce, se školy a školská zařízení dostávají do situace, kdy musí řešit problémy, o kterých vůbec neví, že existují, a to způsoby, které jsou pro žáky často nepochopitelné. V průběhu semináře se účastníci dozví, jak za pomoci psychologických metod poznat svoje "publikum", jak vnímat jejich potřeby, a hlavně kde hledat inspiraci pro řešení každodenních krizových situací. Součástí je i přesah do problematiky umělé inteligence ve školství a jejího využití při prevenci patologického jednání. Obě páteřní témata jsou představována na základě konkrétních situací, se kterými se ve školském prostředí pedagogové setkávají.

Jednoduchý průvodce umělou inteligencí – základní nástroje, jak ji rozpoznat, jak ji využívají žáci a kde hledat pomoc;

Rozdíly mezi generacemi z pohledu zástupců generace X či Y – Proč si nerozumíme? Jak to změnit, a hlavně – kde neustupovat;

Patologické jednání ve školách – příklady praxe, sdílení zkušeností a aktuální trendy.

O lektorovi
plk. PhDr. Ondřej Moravčík
plk. PhDr. Ondřej Moravčík
Aktuálně působí v oblasti komunikace a vnějších vztahů na Policejním prezidiu ČR. Dříve pracoval na pozici krajského koordinátora prevence rizikového chování PČR a problematikou prevence sociálně patologických jevů a rizikového chování se ve své lektorské činnosti zabývá i nadále.
Doplňující informace

Účastnický poplatek zahrnuje coffeebreak v průběhu semináře.

Pro účastníky semináře Hotel Grand nabízí možnost před seminářem posnídat (snídaně formou švédského stolu v ceně 180 Kč) či možnost ubytování se 7% slevou.