Centrum vzdělávání s.r.o.

DOMŮnavigate_nextVzdělávací programynavigate_nextJak zpestřit výuku cizího jazyka aneb Účinné metody a aktivity pro jazykáře
Jak zpestřit výuku cizího jazyka aneb Účinné metody a aktivity pro jazykáře
Termín:
7. 11. 2024 - 9:00 - 15:30
Uzávěrka přihlášek:
31. 10. 2024
Počet hodin:
8
Kapacita:
Volná místa
Místo:
Hotel Grand, Československé armády 295, Hradec Králové
Cena:
1 950 Kč
Garant akce:
Mgr. Bc. Marcela Nováková
phone606 787 373
Cílová skupina
Učitelé anglického jazyka 2. stupně ZŠ, SŠ, další zájemci
Popis

Workshop v rozsahu 8 hodin přinášející řadu aktivit, které účinně propojují tradiční a zážitkovou pedagogiku, opírají se o poznatky z responzivní výuky a formativního hodnocení a jsou prověřené v praxi učitele anglického jazyka.

Metodické rady a náměty, jak využít prvky dramatické výchovy, jak zapojit moderní technologie nebo jak udělat z hodiny zážitek (inovativní aktivity, jako např. „speed dating“) s cílem, aby si každý účastník odnesl portfolio aktivit, které může ihned druhý den použít ve třídě. Praktické vyzkoušení jednotlivých aktivit s následnou reflexí.

Metody a aktivity jsou vybírány tak, aby hodiny cizího jazyka byly efektivní, akční a aby ušetřily práci vyučujícímu. Během semináře si účastníci na vlastní kůži vyzkouší krátké aktivity na úvod hodiny či výplň času, ale i aktivity celohodinové či zaměřené na gramatiku. 

O lektorovi
Mgr. Tomáš Ficza
Mgr. Tomáš Ficza
Působí jako učitel českého jazyka, anglického jazyka a dramatické výchovy na gymnáziu a učení je jedním z jeho velkých koníčků . Potřebuje učit energicky, zábavně a efektivně a připravuje hodiny tak, aby bavily jeho i žáky. Je vyškoleným hodnotitelem písemných maturitních prací a certifikovaným hodnotitelem PET, FCE a CAE zkoušek. Točí edukační videa, vede dramatický kroužek a snaží se vše, co se mu v pedagogické praxi povedlo, předat dál dalším pedagogům. V lektorské praxi se specializuje na moderní výukové přístupy a metody. responzivní výuku, formativní hodnocení, zážitkovou angličtinu.
Doplňující informace

Účastnický poplatek zahrnuje coffeebreak v průběhu semináře.

Pro účastníky semináře Hotel Grand nabízí možnost před seminářem posnídat (snídaně formou švédského stolu v ceně 165 Kč) či možnost ubytování se 7% slevou.